DSO

17 871 24 03

Życzenia - Wielkanoc 2020

Wielkanoc 2020

† AD MAIOREM DEI GLORIAM

Czcigodni Członkowie Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych!
Pragnę przekazać wszystkim serdeczne pozdrowienia w tym świętym czasie.
Tegoroczne Święta Paschalne przychodzi nam celebrować w warunkach niespotykanych od czasów niepamiętnych. Brzmienia poszczególnych części liturgii Triduum Paschalnego, do których byliśmy przyzwyczajeni, będą inne, albo nie będzie ich wcale. Barwa głosu kilkusetosobowego zgromadzenia liturgicznego w tym roku pozostanie jakąś rzeczywistością duchową pomiędzy wspomnieniem a tęsknotą. Tak charakterystyczne „Gloria” zarówno podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej, jak też Wigilii Paschalnej nie zostanie zaakompaniowane organowym „tutti”. Cisza i asceza Wielkiego Piątku i Soboty zdaje się zarażać wiele dni przed i po.
Te wszystkie okoliczności, zewnętrznie trudne, nie mogą jednak odebrać nam istoty Świąt Paschalnych, którą jest wiara w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz nadzieja na wieczne życie w zjednoczeniu z Nim. Chrystus Zmartwychwstał i odtąd nic już nie może nas odłączyć od Jego miłości: ani utrapienie, ani ucisk i prześladowanie, ani głód i nagość, ani niebezpieczeństwo i miecz (por. Rz 8,35). Ten, który umarł, zmartwychwstał, siedzi po prawicy Ojca i przyczynia się za nami, jest dla nas radością Paschy wieczystej (LG II, 415).
Tej radości życzę Państwu na czas świąteczny i na każdy dzień ziemskiej wędrówki. Niech doświadczenie krzyża nigdy nie będzie pozbawione perspektywy wielkanocnego poranka.

Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie
ks. Lucjan Dyka
prezes SPMK

Copyright 2014 © www.dsorzeszow.pl

Realizacja Magico.pl

Do góry