DSO

17 871 24 03

Życzenia o Nikodem Kilnara - krajowego duszpasterza Muzyków Kościelnych

Pascha 2020 r.

Chrystus nasza Pascha oddał życie za nas !!!

Czcigodni Współbracia w Kapłaństwie!
Kochani Bracia i Siostry Muzycy Kościelni!

Zbliżają się dni Jego zbawczej Męki i chwalebnego Zmartwychwstania, dni, w których czcimy zwycięstwo Chrystusa nad złym duchem i wspominamy misterium naszego Odkupienia ( Prefacja o Męce Pańskiej).
Nasz Pan Jezus Chrystus przychodzi do nas, przychodzi do świętego miasta Jeruzalem, aby tam cierpieć, umrzeć i zmartwychwstać dla naszego usprawiedliwienia. On, „który Ojcu Przedwiecznemu spłacił za nas dług Adama i Krwią serdeczną zmazał dłużny zapis starodawnej winy. Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących. Jest to ta sama noc, w której niegdyś ojców naszych, synów Izraela, wywiodłeś z Egiptu i przeprowadziłeś suchą nogą przez Morze Czerwone.

Jest to zatem ta noc, która światłem ognistego słupa rozproszyła ciemności grzechu, a teraz ta sama noc uwalnia wszystkich wierzących w Chrystusa na całej ziemi od zepsucia pogańskiego życia i od mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych... nic by nam nie przyszło z daru życia gdybyśmy nie zostali odkupieni” /Exultet/.

Życzę błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech On kształtuje nasze życie, napełnia nasze serca, przenika sumienia i uczyni świadkami Piękna. Niech pełna miłości kontemplacja Oblicza Zmartwychwstałego uzdolni nas do wyznania z żywą wiarą: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu, Zwycięzco, bądź nam miłościwy”.

Serdecznie zapraszam na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, Organistów, Dyrygentów, Chórzystów, Kantorów, Zespoły Wokalno - Instrumentalne w dniu 14 XI 2020 r. Liturgię i muzykę przygotowują muzycy kościelni Archidiecezji Poznańskiej.

Niech Maryja - Matka Zmartwychwstałego Pana oręduje za nami u Boga !!!

z modlitwą

o. Nikodem Kilnar OSPPE
Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych

Copyright 2014 © www.dsorzeszow.pl

Realizacja Magico.pl

Do góry