DSO

17 871 24 03

Rozpoczęcie nowego roku oraz wręczenie dyplomów ukończenia DSO

W dniu 24.09.2016 r. wspólną Mszą świętą Diecezjalne Studium Organistowskie rozpoczęło nowy rok nauki i pracy. Mszy świętej przewodniczył ks. Lucjan Dyka a homilię wygłosił ks. Andrzej Widak.
W roku szkolnym 2016/2017 w studium organistowskim rozpoczyna naukę 53 słuchaczy na pięciu rocznikach (w tym tzw. rok zerowy). Podczas tegorocznej rekrutacji zostało przyjętych 15 słuchaczy. Pierwsze zajęcia (I semestr 2016/2017) rozpoczynają się 1 października br. a zakończą się egzaminami w dniu 25 lutego 2017 r.
Początek roku szkolnego połączony był również z wręczeniem dyplomów ukończenia Diecezjalnego Studium Organistowskiego. W tym roku ukończyło studium 9 słuchaczy. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra muzyki kościelnej w naszej diecezji i nie tylko. Okazuje się, że ciągle jest potrzeba dobrze przygotowanych muzyków kościelnych. Samo wykształcenie muzyczne jest niewystarczające bez znajomości liturgii, prawodawstwa muzyki liturgicznej, chorału gregoriańskiego, akompaniamentu liturgicznego, zasad doboru śpiewów czy podstawowego repertuaru śpiewów liturgicznych.
Przed nami kolejny rok pracy. Oprócz cotygodniowych zjazdów w tym roku czeka nas VII Seminarium Organowe. Podobnie jak w roku ubiegłym weźmiemy udział w VIII Pielgrzymce Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, która odbędzie się 18.02.2016 r. Organizacja muzyczno-liturgiczna i artystyczna podczas tej pielgrzymki spoczywa na naszej diecezji.
Wszystkim zarówno Nauczycielom i uczniom życzymy owocnego roku pracy!

Ks. Andrzej Widak

Copyright 2014 © www.dsorzeszow.pl

Realizacja Magico.pl

Do góry