DSO

17 871 24 03

Koncert Chóru In Terra Pax

Zapraszamy na Koncert Chóru In Terra Pax, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 2 lipca 2015 o godzinie 20:00.

Międzynarodowa Akademia Chóralna In Terra Pax założona została w 1991 r. Co roku muzycy z Niemiec, Francji, Austrii, Hiszpanii oraz innych krajów Europy spotykają się w ramach warsztatów w Międzyzdrojach. Przygotowany repertuar wystawiany jest na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej, następnie śpiewany jest w ramach tournée po Europie. In Terra Pax powstała z inicjatywy wybitnych dyrygentów, m. in. Ludwika Gutlera, Wolfganga Ungera czy prof. Jana Szyrockiego – patrona i wieloletniego dyrektora Stowarzyszenia. W swoich założeniach realizuje ideę jedności między narodami i buduje porozumienie między młodymi ludźmi z Polski, Niemiec i innych krajów.

W tym roku koncert odbędzie się pod kierownictwem dyrygentów: Szymona Wyrzykowskiego, Jana Liermanna oraz Felipe Salazara. Koncert w Rzeszowie jest koncertem finałowym polskiej trasy koncertowej.

W repertuarze XXV Jubileuszowej Akademii Chóralnej In Terra Pax znajdą się utwory świeckie i sakralne kompozytorów polskich oraz zagranicznych. Usłyszymy m.in. kompozycje Marka Jasińskiego, Szymona Godziemby-Trytka, Ernsta Tocha, F. Ticheli, tradycyjne pieśni kolumbijskie czy afrykańskie – zuluskie.

Copyright 2014 © www.dsorzeszow.pl

Realizacja Magico.pl

Do góry