DSO

17 871 24 03

Zakończenie I semestru pracy

13 lutego 2016 r. słuchacze Diecezjalnego Studium Organistowskiego zakończyli I semestr nauki w roku szkolnym 2015/2016. Zakończenie I semestru to egzaminy z gry na instrumentach: fortepianie i organach. Dzień egzaminów został rozpoczęty Mszą świętą, w której wzięli udział wykładowcy i słuchacze.

Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy za miniony semestr oraz polecaliśmy w naszej modlitwie o. Cherubina Pająka OFM, założyciela i dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego. W tym roku minęła 10. rocznica Jego śmierci. Po Mszy świętej odbyły się egzaminy z fortepianu i organów. Egzaminy z gry na instrumentach są jednym z elementów pracy i weryfikacji uczniów. Uczniowie zdobywali również zaliczenia z pozostałych przedmiotów objętych programem pracy w studium. Uczniowie prezentowali utwory przygotowywane w ciągu całego I semestru pracy. Do egzaminów przystąpiło 49 słuchaczy.

Warto wspomnieć, że w I semestrze roku 2015/2016 w ramach Diecezjalnego Studium Organistowskiego odbyło się VI Seminarium Organowe zorganizowane wraz z Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz kontynuowany jest Kurs dokształcający dla Organistów.

Po krótkiej przerwie międzysemestralnej przed nami kolejny etap formacji, nauki i zdobywania umiejętności.

Copyright 2014 © www.dsorzeszow.pl

Realizacja Magico.pl

Do góry